OPERATIUNEA DASHA

In jos

OPERATIUNEA DASHA

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Vin Aug 24, 2018 9:59 am

OPERATIUNEA DASHA
https://sites.google.com/site/bruioanerom/dasha
13.1. OPERATIUNEA DASHA
https://sites.google.com/site/farmacistulcasei/13-1-operatiunea-dasha
13.1. OPERATIUNEA DASHA
Serviciul de Informatii pentru Teritorii Ostile (SITO) 2114/ SITO/
STRICT SECRET
Divizia EURASIA exemplar unic
Rezidenta VUCEVO
Sursa – BATRINUL DE PE MUNTE

RAPORT INFORMATIV
Subiect : RESEDINTA NEMTOVA (dispozitivul de securitate )

Locatie –Dasha 3
Cai de acces ( anexata bruion schita topo )
– drum restrictionat , trei puncte de control fixe
- helioport
Dispozitiv de securitate
- Paza asigurata de o companie Spetnatz cantonata la 5 km de resedinta si de 3 echipe interdepartamentale sub conducere FSB
-dotari tehnice : motociclete , 4 taburi , 1 elicopter de asalt , jepuri
- dispoztiv de securitate interior
- sase posturi exterioare de santinela (anexam graficul schimbarii santinelelor )
- patrule terestre dotate cu caini de insotire
- fasie de securitate delimitata de garduri conectate la reteaua de inalta tensiune
- patrule motorizate

Intocmit de Transmis Op.CIFRU cod DRT 126
SEF SERVICIU
comandor Anca Pandrea

Serviciul de Informatii pentru Teritorii Ostile (SITO) 2156/ SITO/
STRICT SECRET
Rezidenta OCTOMBRIE ROSU
Sursa – CARAMBOL

RAPORT INFORMATIV
Subiect : LOCATIA UNDE SUNT PLASATI IN DETENTIE AMBASADORUL NOSTRU SI DELEGATIA DIRECTORATULUI GENERAL
Locatie posibila inchisoarea “Citadela”

Intocmit de Transmis Op.CIFRU cod TIP 18
SEF SERVICIU
comandor Anca Pandrea

Serviciul de Informatii pentru Teritorii Ostile (SITO) 2166/ SITO/
STRICT SECRET
SERVICIUL DE OPERATIUNI SPECIALE
RAPORT OPERATIV
Subiect : LOCATIA UNDE SUNT PLASATI IN DETENTIE AMBASADORUL NOSTRU SI DELEGATIA DIRECTORATULUI GENERAL
Locatie posibila inchisoarea “Citadela”

Intocmit de Transmis Op.CIFRU cod TIP 18
SEF SERVICIU
comandor Anca Pandrea

Serviciul de Operatiuni Speciale pentru Teritorii Ostile (SITO - SOpS) 2169/ SITO/
STRICT SECRET
exemplar unic
Divizia EURASIA
SERVICIUL DE OPERATIUNI SPECIALE

RAPORT OPERATIV
Subiect : MASURI SUPLIMENTARE DE IDENTICARE A LOCATIEI UNDE SUNT PLASATI IN DETENTIE AMBASADORUL NOSTRU SI DELEGATIA DIRECTORATULUI GENERAL

DIRECTORATUL GENERAL - SERVICIUL DE OPERATIUNI SPECIALE (DG-SOS) RE / 2156/ SITO/
RE/2166/ SITO/
STRICT SECRET
3(TREI)exemplare
Compartimentul LOGISTICA

In atentia
- Serviciul de Operatiuni Speciale pentru Teritorii Ostile (SITO - SOpS)
- Serviciul de Informatii pentru Teritorii Ostile (SITO)
In baza Directivelor Directoratului General DG /RE 2156/ SITO/ si DG /RE/2166/ SITO/
ORDON
Acordarea de sprijin logistic SERVICIULUI DE OPERATIUNI SPECIALE din cadrul Diviziei EURASIA pentru finalizarea cu succes a operatiunii “FLOAREA DE LOTUS “
Punerea la dispozitia grupului operativ a unei conexiuni permanente cu satelitul GOX 204
Detasarea la dispozitia grupului operativ de catre Formatiunea STELAR 111 a unui vehicul destinat cercetarii prin lupta model STELL GO 24 cu echipaj complet , doua elicoptere de atac si gheara tractoare pentru blindate usoare
Asigurarea legendarii complete a membrilor grupului operativ
Automobile , motociclete de asalt , armament individual si mijloace de telecomunicatii speciale pentru membrii grupului operativ si a grupurilor de sprijin
Comandant
Colonel Dancu Andra

DIRECTORATUL GENERAL - SERVICIUL DE OPERATIUNI SPECIALE (DG-SOS) RE / 2156/ SITO/
RE/2166/ SITO/
STRICT SECRET
3(TREI)exemplare

Compartimentul RESURSE UMANE
In atentia
1. Serviciul de Operatiuni Speciale pentru Teritorii Ostile (SITO - SOpS)
- Baza secreta DOLHA 114
- Formatiunea STELAR 111
- Baza aeriana Mestecanis

2. Serviciul de Informatii pentru Teritorii Ostile (SITO)
3. Comandamentul
In baza Directivelor Directoratului General DG /RE 2156/ SITO/ si DG /RE/2166/ SITO/
- ORDON

Constituirea grupului operativ inter-arme ““FLOAREA DE LOTUS “ .
Raportati prin sistem YOTV componenta nominala a membrilor grupului operativ interarme si specializarile acestora.
Se va trece la activarea imediata a retelelor de sprijin VORONEJ si KALINKA
Se va asigura legendarea corespunzatoare

Comandant
Mr.ing. Radulian Georgiana
9 mai -Moscova - ora 11, 45 AM - ora Moscovei ( ora 10, 45 AM - ora Bucureștiului )
Ambasadorul României către Ministerul de Externe al Romaniei
Ziaristul român Aurel Cojocaru si fotoreporterul său Sabin Gurău au fost arestați si brutalizați de forțele de represiune în timp ce urmareau desfășurarea unei manifestații de protest împotriva lui Putin . Prietena lui Sabin Gurău , balerina Adela Mihalcea a reușit să anunțe ambasada României de la Moscova dar la ieșirea din ambasadă a fost la randul ei arestată.Solicit instrucțiuni.

9 mai -București ora 12, 08 AM - ora ora 13, 08 AM - ora Moscovei )
Ministerul de Externe al Romaniei -Celula de criză
Urmare a arestării la Moscova a cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru la Bucuresti a fost constituită o celulă de criză . A fost convocat de urgență ambasadorul Rusiei la București căruia i-a fost înmînată o notă de protest .

9 mai - București ora 12, 11 AM - ora ora 13, 11 AM - ora Moscovei )
Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al României -către ambasadorul României la Moscova
Domnule ambasador , din dispoziția Domnului Comandant General , șeful celulei de criză vă veți deplasa neîntîrziat la Ministerul de Externe al Rusiei ,prilej cu care veți protesta oficial față de arestarea cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru și veți cere punerea lor imediată în libertate și scuze publice pentru acest abuz.Raportați personal cu operativitate demersurile întreprinse și care este poziția adoptată de către autoritățile ruse.

9 mai- Moscova - ora 14, 45 AM - ora Moscovei ( ora 13, 45 AM - ora Bucureștiului )
Ambasadorul României către Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al Romaniei - personal Domnului Comandant General
Autoritățile ruse refuză punerea în libertate a cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru , aceștia urmînd să compară în fața unui tribunal excepțional sub acuzația de complot împotriva siguranței naționale.

9 mai - București ora 14, 48 AM - ora ora 13, 48 AM - ora Moscovei )
Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al României către ambasadorul României la Moscova
depuneți neîntîrziat un nou protest la Ministerul rus de Externe si la Ministerul rus al Afacerilor Interne și raportați imediat rezultatul acestor demersuri.

9 mai- Moscova - ora 16, 45 AM - ora Moscovei ( ora 15, 45 AM - ora Bucureștiului )
Ambasadorul României către Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al Romaniei - personal Domnului Comandant General
Autoritățile ruse refuză punerea în libertate a cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru , aceștia urmînd să compară în fața unui tribunal excepțional sub acuzația de complot împotriva siguranței naționale.În plus s-a recurs la jigniri și chiar amenițări directe împotriva personalului ambasadei României la Moscova.

9 mai - București ora 17, 18 AM - ora ora 16, 18 AM - ora Moscovei )
Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al României
- Doamnelor ș domnilor , Domnul Comandant General dorește să vă comunice ultimele decizii ale Celuluei de criză constituite ca urmare a arestării abuzive la Moscova a cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru . Din acest moment sunt activate codurile de securizare a convorbirilor .
- Doamnelor ș domnilor , este în plină derulare o dată în plus o nouă impertinență , o nouă provocare din partea autorităților ruse la adresa României și nu putem să asistăm nepăsători la aceste abuzuri , drept care dispun aplicarea neîntîrziată a unor măsuri de retorsiune calibrate corespunzător cu gravitatea demersurilor rusești împotriva unor cetățeni români. Pe cale de consecință
1. se procedează la rechemarea în țară pentru consultări a ambasadorului României la Moscova.
2. Oleg Bondarenko , secretar doi al ambasadei Rusiei la București și Galina Petrenko , referent principal al ambasadei Rusiei la București ( în fapt ambele persoane sunt ofițeri activi GRU) vor fi declarate persona nongrata și li se va cere să părărăsească în cel mai scurt timp teritoriul României.
3. Sunt în derulare de asemenea arestări ce vizează șapte persoane care au cetățenie rusă și sub acoperirea de ziariști sau oameni de afaceri au întreprins acțiuni de spionaj pe teritoriul României.
4. din acest moment Celula de criză din cadrul Ministerului de Externe al României se desfințează ca urmare a faptului că a fost constituit un comandament de arme întrunite care are ca misiune eliberarea PRIN ORICE MIJLOACE a celor trei cetățeni români arestați abuziv de către autoritățile ruse.
Vă mulțumesc pentru participarea la celula de criză și cred că nu mai este necesar să vă atrag atenția asupra necesității păstrării secretului asupra acestor decizii.
9 mai -Comandamentul UMBRA - ( locația secretă din munți , ora 18,35 AM - ora ora 17, 35AM - ora Moscovei )
Doamnelor și domnilor , au fost activate codurile de securizare a convorbirilor , deci, să trecem la treabă.
Misiunea noastră constă în extragerea prin orice mijloace din Rusia și aducerea în țară în deplină siguranță a cetățenilor români Adela Mihalcea , Sabin Gurău și Aurel Cojocaru.Veți acționa după regulile ce se aplică pentru misiuni de cercetare și extragere prin sau fără luptă în teritorii ostile.

13.2. Operatiunea DASHA 2
https://sites.google.com/site/farmacistulcasei/13-2-operatiunea-dasha-2
13.3. OPERATIUNEA "INSULA SERPILOR"
https://sites.google.com/site/farmacistulcasei/13-3-operatiunea-insula-serpilor
Doamnelor si domnilor , inainte de a trece la fondul problemei va rog sa acordati atentie maxima sintezei operative la zi realizata de catre serviciul secret al FIS -ultima actualizare acum o jumatate de ora
sinteza operativa a fost alcatuita pe baza informatiilor furnizate de catre REZIDENTA ODESA si pe baza rapoartelor trimise de catre agentii din teren in urma unor contacte directe cu surse din cadrul armatei ruse sau a informatiilor obtinute prin observare directa sau observare itineranta.Merita semnalate cu celeritate urmatoarele aspecte :
SE PREFIGUREAZA O OPERATIUNE MILITARA RUSA AMPLA AVIND CA SI SCOP OCUPAREA INSULEI SERPILOR SI (sub titlu de ipoteza) SAU A GURILOR DUNARII
DATE OPERATIVE
a fost identificată deplasarea unor unități spetnatz de infanterie marină și îmbarcarea acestora cu tehnică de luptă specifică pentru acțiuni de desant
toate echipajele flotei de la Sevastopol au fost consemnate la bordul navelor
fotografiile atașate prezentei dovedesc faptul că la bordul a 17 nave a fost încărcată muniție de luptă
pe aeportul militar de la Jerementievo au fost dislocate cu 17 autobuse militari din Brigada 2 aeropurtată care așteaptă îmbarcarea pe aeronave pentru transport parașutiști din trupe de desant
Ofițerilor ruși le-au fost distribuite hărți la scară mare a litoralului românesc
Pentru securizarea litoralului românesc și a gurilor Dunării ESTE NECESARĂ LANSAREA UNEI COMPLEXE LOVITURI PREVENTIVE
vremea șovăielilor a trecut , e timpul să trecem la fapte.
ORDON
Declanșarea imediată a operațiunii ”LAOCOON”AVÎND CA OBIECTIV RELUAREA CONTROLULUI asupra Insulei Șerpilor , un străvechi teritoriu românesc.
Alertă COD PORTOCALIU a tuturor unităților și capacităților militare de pe teritoriul național .
Plasarea în stare de alertă maximă -COD ROȘU - a tuturor unităților și capacităților militare din zona litoralului românesc al Mării Negre și a zonei gurilor Dunării.
Plasarea în stare de alertă maximă -COD ROȘU - a unităților și capacităților militare din exteriorul țării.
La ora H + 10 min Ministerul de Externe
va notifica guvernului ucrainean că noi considerăm nule și neavenite prevederile infamului pact Riebentrop -Molotov și ale tratatului româno-ucrainean din 1997
va notifica guvernului ucrainean intenția noastră de a readuce de îndată între hotarele țării teritoriile românești de la gurile Dunării și din Ucraina Subcarpatică și solicitarea ca în termen de 72 de ore să își retragă armata și administrația din aceste teritorii după care aceste teritorii vor reveni în trupul sfânt al țării
MIHAI BELTECHI

Data de înscriere : 18/10/2008
Varsta : 67
Localizare : Dacia Aeterna

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum