CONTRALOVITURA DE STAT

In jos

CONTRALOVITURA DE STAT

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Joi Aug 23, 2018 2:32 pm

https://sites.google.com/site/bruioanerom/contralovitura-de-stat
CAPITOLUL 9 - CONTRALOVITURA DE STAT
- 9.1.1. - Sedinta operativa
- 9.1.2. – Ordinul de lupta
- 9.1.3.- afluire unitati si mari unitati spre obiective strategice
9.1.3.- A - din tara
9.1.3.- B- securizare frontiere

9.2.DECLANSAREA actiunii

9.3. – Securizare Cotroceni –desant aeropurtat
- 3plutoane FIR
- 6 blindate

-8 tancoptere
- Statie mobile radio –tv-IT
Ø 3 baterii de rachete

9.1.pregatirea actiunii

9.1. CONTRALOVITURA DE STAT pregatirea actiunii

Aici radio Armata Română din Umbră

Armata Română din Umbră a forjat pe nicovala istoriei spada cu care vă va redobîndi ţara şi scutul cu care va apăra România şi românii.

Români ! a sosit momentul izbăvirii românilor. Armata Română din Umbră iese la lumina zilei pregătită să ridice spada dreptăţii pentru dezrobirea ţării şi pentru a reda România românilor .Români !Fiţi alături de cei ce vor să vă redea ţara şi demnitatea . mândria de a fi români.

Ascultaţi Radio ARU ca să fiţi informaţi şi pregătiţi pentru evenimentele ce urmează să aibă loc în scurtă vreme.

CUVINTELE ZILEI furtună pe mare

Aici radio Armata Română din Umbră

Armata Română din Umbră a forjat pe nicovala istoriei spada cu care vă va redobîndi ţara şi scutul cu care va apăra România şi românii.

Români ! a sosit momentul izbăvirii românilor. Armata Română din Umbră iese la lumina zilei pregătită să ridice spada dreptăţii pentru dezrobirea ţării şi pentru a reda România românilor .Români !Fiţi alături de cei ce vor să vă redea ţara şi demnitatea . mândria de a fi români.

Ascultaţi Radio ARU ca să fiţi informaţi şi pregătiţi pentru evenimentele ce urmează să aibă loc în scurtă vreme.

FRAZA ZILEI - se scutură cireşii în floare

Antena CIA - Bucuresti

Raport informativ

Postul clandestin de radio Armata Română din Umbră a trasmis în ultimele trei zile în mod repetat mesajul anexat prezentului raport. Trei transmisii au fost efectuate de pe teritoriul României din zone muntoase greu accesibile iar cinci transmisii au fost efectuate din apele internaţionale prin intermediul unor geamanduri automate de transmisii radio care ulterior s-au autodetonat . Considerăm că trebuie analizat cu maximă atenţie modul de lucru al celor ce gestionează acest post de radio si obiectivele de etapă urmărite aceştia .Mesajele urmăresc la nivel declarativ sensibilizarea românilor în legătură cu starea de lucruri reală din ţară. Analistul nostru consideră că prin intermendiul cuvîntului , cuvintelor şi frazelor zilei sunt anunţaţi cei iniţiaţi de ce acţiuni urmează să se deruleze în orele sau zilele următoare , cuvintele sau frayele respective fiind instantaneu reluate prin intermediul reţelor de socializare sau mailuri de sute , mii , zeci de mii de persoane .... Referitor la CUVINTELE ZILEI furtună pe mare din mesajul de alaltăieri , la scurt timp după difuzarea mesajului sursele noastre din intermediul SRI si a Directiei Generale a Vămilor din România semnalează faptul că se constată creşterea bruscă a afluxului de cetăţeni români ce doresc intempensiv să revină din diasporă în ţară . marea majoritate fiind tineri de ambe sexe cu vârste cuprinse între 22-30 de ani . Unii apelează la curse aeriene low cost , altii sosesc cu autoturisme sau microbuse ce încărcate la capacitate maximă ce afluiesc în număr foarte mare (mai mare decît numărul sosirilor din preajma sărbătorilor de iarnă ) la punctele de trecere a frontierei de pe frontiera de vest.Referitor la FRAZA ZILEI - se scutură cireşii în floare anticipăm că aceasta este un semnal pentru o viitoare acţiune majoră a fatomaticei ARU care însă e tot mai prezentă în spaţiul public prin emisiuni radio pirat , prin manifeste .

Raportul întrerupt al căpitanului SRI Aurel Ionele

ora 15,47

Aurel Ionele către Centrală

- Centrala , aici căpitanului Aurel Ionele . Conform instrucţiunilor am procedat la observare din punct fix a traficului auto pe şoseaua care duce spre Răzoarele . La ora 15,42 a apărut un convoi auto alcătuit din două autocare , şapte microbuse şi 19 autoturisme . După trecerea ultimului autovehicul m-am angajat în urmărirea convoiului . Receptie !

Centrala către Aurel Ionele

- Căpitane , nu te apropia prea mult , să nu se prindă că sunt urmăriţi. . Receptie !

- ROGER ! Receptie !

ora 16,04

- Centrala , mă angajez în defileu. Receptie !

- Fii foarte atent , se pare că avem de-a face cu vulpi care au mai întîlnit vânătorul Receptie !

- Voi fi atent , foarte atent ....Ei , drăcia dracului...

-Nu te mai aud, căpitane....Ce se întîmplă ? Raportează! Receptie !

- Ei , drăcia dracului...

in scrîşnet de frâne autoturismul Audi se opri la doar doi metri de un troliu încărcat cu lemne apărut parcă de nicăieri.

- Eliberează drumul , omule!

- Hai , eliberează drumul , omule!

- Hooo , că nu dau turcii .Bolidul meu se mişcă mai încet decît cutiuţa ta de chibrituri.

Nişte manevre ale troliului si drumul devine liber.

- Centrala , mi-a tăiat drumul un troliu încărcat cu lemne.Acum drumul e liber , intru în defileu. Receptie!

-Atenţie mare, căpitane. Receptie!

- ROGER ! Receptie !

ora 16,23

- Centrala ,am ajuns la popasul Caprioara.În parcare nu se află nici unul din mijloacele auto din convoiul ce a trecut pe langă punctul de observaţie. Fie că au continuat drumul prin defileu , fie că au ieşit din defileu peunul din drumurile forestiere .Întrerup legătura radio .Intru.

A început să burniţeze.Ionele îşi pune gluga de la hanorac şi se îndreaptă spre intrarea în restaurantul Căprioara.La intrare este oprit de o ospătăriţă roşcată . frumuşică şi cu pistrui :

- Bună ziua, Invitaţia dvs.vă rog.

- Nu am nici o invitaţie.Vreau doar o cafea fierbinte şi un pachet de ţigări.

-Domnule ,îmi pare foarte rău , este închis pentru public.Pregătim sala pentru o întrunire privată la care accesul e permis doar pe baza unor invitaţii nominale.Am aici tabelul cu invitaţii....

-Pot să văd şi eu tabelul respectiv ?

-Nu puteţi !

- Nici dacă insist ?

-Nici ....

- Ei bine , am parlamentat destul . Dă-te la o parte din calea mea , vreau să intru şi voi intra.

- Nu veţi intra, domnule....

- Opriţi-vă ,vă rog foarte frumos.. Am spus şi repet : accesul e permis doar pe baza unor invitaţii nominale. Nu aveţi invitaţie , nu veţi intra, domnule....Aici în munte vin tot felul de ciudaţi care nu înţeleg de vorbă bună ...Patroana noastră e foarte exigentă , nu am chef să îmi pierd slujba.

-Ei bine, atunci pot să vorbesc cu patroana dumneatale ?

-Dau telefon şi întreb .

Roşcata se îndreaptă spre telefonul încastrat în perete , moment în care Ionele încearcă să intre dar...dincolo de uşă un individ masiv care a tras de fiare la viaţa lui se ridică de pe fotoliul din faţa şemineului :

- Ei , domnu , un bob zăbavă : aveţi invitaţie , pot să o văd şi eu ?

Roscata intervine în discuţie :

- Mario , am vorbit cu şefa , mi-a zis să îl conduci pe domnul în biroul dânsei.

- Bine . frumoaso , ce nu fac eu pentru pistruiata mea ... (râde iar ea îl înghionteşte)....Domnule , vă rog să mă urmaţi ....

Ionele trage cu coada ochiului spre intrarea în sala mare a restaurantului dar aceasta are sticlă mată , se zăresc doar nişte umbre.Ajunşi în faţa unei usi de lemn masiv , individul bate la uşă ...apoi apasă pe butonul unui interfon :

- Şefa , sunt Mario ,l- am adus pe domnul....

- Intraţi .vă rog

Uşa se deschide glisînd spre stîmga , Ionele talonat îndeaproape de Mario intră , o doamnă cu părul alb ce are în mod paradoxal o faţă tinerească îi primeşte stând la un birou plasat în interiorul unei custi de sticlă după modelul ghiseielor la care lucrează casierii unei bănci şi care are în faţă un fotoliu. De unde cunosc eu femeia aceasta , se gândeşte Ionele febril.O ştiu de undeva , dar de unde ?

- Luaţi loc domnule...

-Mulţumesc pentru amabilitate , doamnă.

Ionele se aşează în fotoliu , curios să vadă ce va urma.

- La bar avem numai ţigări Rothmans sau Cigarilor cubaneze . De care doriţi să cumpăraţi ?

- Rothmans, doamnă , două pachete

- Mario , adu te rog două pachete de Rothmans .

-Am înţeles , şefa.Mă întorc imediat.

-Cât trebuie să plătesc ? întreabă Ionele descheindu-se la hanorac şi schitînd intenţia să scoată ceva din buzunarul hanoracului

- Nu e nici o grabă , plătiţi când o să aducă ţigările.Până atunci , dacă nu vă deranjează , putem sta puţin de vorbă?

-Cum să nu , distinsă doamnă ....Despre ce doriţi să vorbim ?

- O să vă rog să mă ajutaţi să îmi clarific nişte probleme ce mă frămîntă.Vă deranjează dacă îmi dau jos perunca ? Fără să mai aştepte răspunsul lui Ionele , femeia dă jos peruca după care cu un pieptene îşi aranjează o coamă de păr negru care îi ajunge până la umeri.

În mintea lui Ionele se aprinde un beculeţ roşu :

- Ei drăcia dracului , e una şi aceiaşi persoană cu măicuţa de la Schitul Sfânta Varvara , cea care cutreiera munţii însoţită de cei doi urşi , gândeşte el.

- exact , căpitane

- 9.1.1. - Sedinta operativa
- 9.1.2. – Ordinul de lupta
- 9.1.3.- afluire unitati si mari unitati spre obiective strategice
9.1.3.- A - din tara
9.1.3.- B- securizare frontiere

9.2.DECLANSAREA actiunii

9.3. – Securizare Cotroceni –desant aeropurtat
- 3plutoane FIR
- 6 blindate

-8 tancoptere
- Statie mobile radio –tv-IT